Tema - Įtikinėjimas

Įtikinėjimas

1.Užduotis: Įtakos kitiems darymas

Priemonės:  popierius, rašiklis ar kompiuteris

Tikslas:Suprasti, kaip galima daryti įtaką kitiems

Aprašymas: Norint daryti įtaką kitiems, reikia mokėti domėtis kito žmogaus mintimis ir pasiūlymais, pačiam siūlyti ir išreikšti padėką partneriams. Daryti įtaką kitiems yra svarbiausias verslaus asmens, lyderio bruožas. Daryti įtaką kitiems – reiškia aplinkiniams priimtinu būdu perteikti savo mintis, jausmus ir idėjas; įtikinti kitus palaikyti jūsų idėjas, planus ir veiksmus. Vieno vienintelio būdo, kaip daryti įtaką kitiems nėra. Visi mes darome įtaką kitiems ir patiriame kitų įtaką.  Kartais jaučiame tai labai stipriai, kartais visai nejaučiame , bet išties aplinka ir mus supantys žmonės  daro mums įtaką.

Įtakos darymo kitiems darymo įgūdis jungia visuomeninius, bendravimo, pristatytmo ir užsispyrimo, atkaklumo gebėjimus.  Tai lyg ir savo įgūdžių adaptavimas bei modifikavimas, prisitaikant prie kitų, kai bandote paveikti aplinkinius, tačiau tuo pačiu išliekate savimi. Kitaip tariant, keičiate savo kalbą ir elgesį, o ne tai, ką jūs manote ar kaip jaučiatės.

Darant įtaką kitiems netinka naudoti prievartos, spaudimo, moralizavimo ar manipuliuoti žmonėmis, jų idėjomis. Tai nesuveiks. Tačiau žmonės vertina, jei yra pripažįstami, suprantami, vertinami. Tuomet jie gali atlikti ir tai, ko anksčiau nėra darę.

Jums geriau seksis daryti įtaką kitiems, kai gerai pažinsite save. Žinodami savo stipriąsias puses, galėsite jas panaudoti stengdamiesi paveikti kitus.

Teorinė medžiaga:

Kevinas Eikenberry‘is siūlo 5 būdus, kaip galite daryti įtaką kitiems, kad jie priimtų pokyčius.

  1. Žvelkite iš kitų žmonių perspektyvos. Jūsų požiūris , tikslai ir lūkesčiai dėl pokyčių visiškai nėra svarbūs. Svarbu, koks yra kitų žmonių požiūris į pokyčius, tikslus ir lūkesčius. Pradėkite nuo pastangų suprasti aplinkinių požiūrį į pasaulį. Stenkitės išsiaiškinti jų interesus, baimes ir prielaidas, susijusias su pokyčiais. Tai padarę lengviau įgyvendinsite pokyčius. Bet didžiausia nauda bus ta, kad žmonės supras, jog vertinate jų nuomonę ir pasijus įtraukti į bendrą procesą.
  2. Pripažinkite kitų požiūrį. Galite nesutikti su aplinkinių prielaidomis, dalytis su jais baimėmis ar laikytis  panašaus požiūrio, tačiau visais minėtais atvejais turite pripažinti jų jausmus. Leiskite jiems suprasti, kad vertinate jų požiūrį. Dauguma žmonių nepriima pokyčių vien todėl, kad niekada nebuvo įvertinti ar pripažinti.
  3. Atkreipkite dėmesį į kitų pomėgius. Kai jau žinote aplinkinių lūkesčius, interesus, galite jiems paaiškinti ir kitą, kitokį požiūrį į pokyčius. Kadangi jų pačių požiūris buvo pripažintas, jie bus atviresni bei palankesni ir kitokiam požiūriui. Pasikalbėkite su jais  apie jūsų požiūrių skirtumus, sumažinkite jų baimes, aiškiai pasakykite, kokia bus jų ateitis po pasikeitimų, paaiškinkite tuos pokyčių aspektus, kurie jiems galbūt būtų įdomiausi arba naudingiausi.
  4. Pripažinkite asmenines tendencijas. Kiekvienam žmogui būdingos asmeninės tendencijos, kurios turi įtakos pokyčių vertinimui. Vieni atviresni ir gerokai greičiau priima naują požiūrį ar pokyčius, kiti  - gerokai atsargesni. Atkreipkite dėmesį, kad visi keičia savo požiūrį skirtingu ritmu.
  5. Būkite kantrūs. Skirkite žmonėms laiko. Leiskite jiems apgalvoti jūsų požiūrį. Leiskite jiems mintyse įvertinti visa tai, ką išgirdo. Skirdami jiems laiko tuo pačiu leiskite jiems išsaugoti savo orumą priimant požiūrį, kuris iš pradžių skyrėsi nuo jūsų siūlomo.
    Taip elgdamiesi geriau įtikinsite kitus. Minėtų pasiūlymų taikymas praktikoje padės jums sumažinti žmonių pasipriešinimą pokyčiams, o geriausiu atveju – pasiekti, kad pastarieji priims pokyčius taip, lyg jie būtų jų pačių sugalvoti ir pasiūlyti.

Instrukcija:

Susipažinkite su užduoties pateikta teorine medžiaga ir atsakykite į klausimus. Klausimų atsakymus pateikite užduoties atlikimo laukelyje.

Klausimai:

  1. Pagalvokite ir užrašykite, kokie žmonės, kokios asmenybės jums daro įtaką. Užrašykite tų žmonių savybes ar veiksmus, kuriais tas žmogus/asmuo Jums daro įtaką.
  2. Pagalvokite ir užrašykite ar Jūs pats darote kitiems įtaką? Kokios jūsų savybės ir veiksmai daro įtaką kitiems?
  3. Yra daug būdų daryti įtaką kitiems. Pagalvokite ir parašykite kelis būdus, kuriais galima daryti įtaką kitiems (kaip pvz. rodyti elgesio pavyzdį, padrąsinti ir kt.).
Paskutinį kartą keista: Pirmadienis, 2015 birželio 15, 10:23